Rasos N. atsiliepimas apie SEO akademijos SEO specialistų mokymų kursą

01/02/2022

SEO - tai trys raidelės, kurias ne vieną kartą teko matyti straipsniuose, interviu, internete. Tai buvo raidės, kurios mane tam tikra prasme domino, buvo įdomūs ir žmonės, kurie tuo užsiima, bet iki galo nesuprasdavau, kas tai iš tikrųjų yra. Dažnai pagaudavau save mastant, o kur tai galima išmokti, daugiau apie tai sužinoti.

Ir štai atėjo ta diena, tai buvo 2021 metų gruodžio mėnesio galas, kaip savo Facebook paskyroje radau skelbimą, kviečiantį į SEO specialisto profesijos įgijimo mokymus. Tą patį va karą užsiregistravau į šiuos mokymus.

2 ir 3 pamokos. WEB svetainės kūrimas / E- shop kūrimas

Šių metų sausio 28 dieną prasidėjo pirmoji paskaita, kurios tikrai laibai laukiau. Antrosios ir trečiosios paskaitos tema buvo WEB puslapių kūrimas, E-shop kūrimas. Niekada nemaniau, kad galima susikurti WEB puslapį ar net elektroninę parduotuvę neturint programavimo įgūdžių. Ši pamoka man asmeniškai labai patiko, nes aš niekada nemaniau, kad galėsiu pati sukurti interneto svetainę ir elektroninė parduotuvę. Turėjau galimybę pamatyti , kaip atrodo iš vidaus interneto svetainė.

Šios pamokos (antros ir trečios) namų darbus atlikau su lektorės duota šveicarų turinio valdymo sistema. Aš pasirinkau sukurti internetinę svetainę ir elektroninę parduotuvę konditerinių gaminių kavinukei, kepyklėlei ir parduotuvei. Pirmiausia, apgalvojau svetainės meniu medį ir tada ėmiausi kurti internetinę svetainę, elektroninę parduotuvę. Pasirinkau savo internetinei svetainei ir elektroninei parduotuvei dizainą bei jo išdėstymą. Išsirinkau nuotraukas iš lektorės duotų nemokamų foto puslapių. Dirbti su duta TVS buvo įdomu ir gan nesudėtinga, tai buvo daugiau, kaip smagus žaidimas. Sunkumų, žinoma, buvo. Jie kilo kuriant meniu juostą. Norėjau, kad meniu juosta būtų kaip vertikalus stulpelis, dešinėj pusėje. Teko ilgokai padirbėti, kol buvo rodoma pilna meniu juosta, o ne tik kelios jos dalys. Kuriant elektroninę parduotuvę sudėjau netinkamo dydžio nuotraukas.

Kurti internetinę svetainę ir elektroninę parduotuvę su duota TVS man labai patiko, manau, kad ateityje dar pasinaudosiu šiuo įrankiu.

4 pamoka. Rinkos raktinių žodžių tyrimas

Pamoka Rinkos raktinių žodžių tyrimas buvo man įdomi ir nauja. Iki šiol nebuvau nieko girdėjusi apie Rinkos raktinių žodžių tyrimą ir, kad tai yra labai svarbus įrankis, padedantis papulti į interneto paieškos sistemas ir jų TOP'us. Tačiau savo namų darbu nesu patenkinta, nes jis buvo atliktas gana skubokai ir paviršutiniškai, neįsigilinus į mokamąją medžiagą.  Įrankis, leidžiantis išsitirti raktažodžius,  pasirodė nesudėtingas.

5 pamoka. SEO auditas (I ir II dalys)

Atliekant šį namų darbą (I ir II dalys) vėl gavau daug naudingų ir reikalingų žinių. Pirmoji šio namų darbo dalis buvo daugiau techninė ir sudėtingesnė, reikėjo atlikti teisingai visus žingsnius, norit gauti teisingą rezultatą. Šį namų darbą dariau remdamasi elektronine. Google analytics'e sukūriau paskyrą, nustačiau paskyros nustatymus, pridėjau duomenų srautą. Tada buvo gautas mano pasirinktos elektroninės parduotuvės Google analytics  kodas. Taip pat buvo pridėtas kito asmens el. pašto adresas duomenų stebėjimui.

Kitas šių namų darbų žingsnis - pridėta puslapio nuosavybė el. parduotuvei ir atliktas nuosavybės teisės patvirtinimas.

SEO Audito II dalį atlikau elektroninei parduotuvei. Esamos situacijos įvertinimai ir patarimai tilpo į aštuonis 4A formato lapus. SEO auditui atlikti naudojau visus tai pamokai skirtus įrankius. Visumoje mano pasirinktos elektroninės parduotuvės situacija yra gera. 

6 pamoka. Web tekstai

Web tekstą rašiau apie gaminius be gliuteno. Web tekstui idėją pasiėmiau iš elektroninės parduotuvės apie begliutenį maistą. Pirmiausia, pasiruošiau šia tema rinkos raktinių žodžių tyrimą. Remdamasi rinkos raktinių žodžių tyrimu parašiau Web tekstą, kurį sudaro septynios pastraipos. Kaip ir buvo minėta pamokoje, web teksto rašymą labai palengvino rinkos raktiniai žodžiai ir pasirinkta tema, kuria aš labai domiuosi.

7 Pamoka. Meta įrašai

Namų darbams buvo pasirinkta elektroninė parduotuvė apie begliutenį maistą. Šia tema atlikau rinkos raktinių žodžių tyrimą, kuriuo remdamasi parašiau Meta pavadinimą, Meta aprašymą ir Meta raktažodžius.

8 pamoka. E-nuorodų katalogai ir tekstas

Šis namų darbas buvo nesudėtingas. Namų darbui pasirinkau elektroninę parduotuvę  Raktažodžiai buvo paimti iš 4 pamokos "Rinkos raktinių žodžių tyrimo". Teksto talpinimui pasirinkau keletą duotų pamokoje e-nuorodų portalų.

9 pamoka. SEO marketingo veiksmų kalendorius

SEO marketingo kalendorių kūriau su lektorės duota maketavimo programa. Man turint savo administruojamą interneto svetainę, tai labai naudingas dalykas. Nors tokį kalendorių galima susidaryti ir savo asmeniniams, kasdieniniams reikalams.

10 pamoka. Skelbimai, skelbimų rašymas

Skelbimo tekstą sukūriau specializuotai elektroninei parduotuvei, parduodančiai begliutenius produktus. Skelbimo tekstui sukūriau antraštę, kurią sudarė vienas, bet ganėtinai ilgas sakinys, kuriame galima rasti raktažodžius. Skelbimo turinys taip pat trumpas, vienas sakinys su raktažodžiais. Reziumė - tai vieno sakinio kvietimas apsilankyti elektroninėje parduotuvėj. Skelbimą įkelti pasirinkau į keletą duotų skelbimų portalų.

11 pamoka. Vizualinis marketingas

Namų darbus 9 ir 10 pamokos dariau su lektorės duotu maketavimo įrankiu. Tai nuostabi programa, kuria labai įdomu dirbti. Kitas duotas programas  taip pat šiek tiek išsibandžiau. 

12 pamoka. Tinklaraščio kūrimas (BLOG)

Šiems namų darbams, pirmiausia, sukūriau tekstą apie Baltijos gintarą ir jo papuošalus. Kaip tekstas buvo paruoštas, tada pradėjau darbą su duota tinklaraščio programa. Prisiregistravusi prie programos susipažinau su platforma. Iš viso sukūriau penkis įrašus. Pirmame įraše aprašiau trumpą Baltijos gintaro istoriją ir trumpai pristačiau elektroninės parduotuvės privalumus. Antrame įraše trumpai pristačiau vaikiškus Baltijos gintaro papuošalus. Trečiame įraše aprašiau Baltijos gintaro naminiams gyvūnams skirtus antkaklius. Ketvirtas įrašas buvo skirtas Baltijos gintaro papuošalus suaugusiems. Į Penktą įrašą įkėliau tik nuotrauką. Vienas minusas, kad nesutvarkiau profilio nuotraukos. 

13 pamoka. Forumai ir jų nauda SEO projekte

Forumų ieškojau gintaro gaminiams, nes pasirinkau elektroninę parduotuvę apie gintarus. Forumų platformų internete, vedant lietuviškus raktinius žodžius radau nelabai daug ir visi buvo jau neaktualūs. Vedant angliškus raktinius žodžius, internetas pateikė daugiau rezultatų su įdomiomis temoms apie gintaro papuošalus. Ypatingai daug forumų buvo mamų, kurios domisi vaikams skirtais gintaro papuošalais. Aš pati asmeniškai labai mėgstu paskaityti įvairius forumus, ten taip pat randu atsakymus į mane dominančius klausimus, bet pati nemėgstu komentuoti ar dalyvauti diskusijose.

Socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram radau daugiau grupių ir postų apie gintaro papuošalus. Facebook arba Instagram jeigu patinka postas arba prekės , paslaugos, visada paspaudžiu "like".

14 pamoka. Naujienlaiškio kūrimas

Naujienlaiškis buvo sukurtas elektroninei parduotuvei apie gintarą. Naujienlaiškį sudarė antraštė, labai trumpas įvadas ir dėstymas, trys nuotraukos su Baltijos gintaro gaminiais ir specialus pasiūlymas su reziumė. Naujienlaiškio pabaigoje įdėjau Facebook ir Instagram ikonas, kad galima rekomenduoti draugams. Taip pat nurodžiau elektroninės parduotuvės internetinį adresą ir galimybę atsisakyti naujienlaiškių. 

15 pamoka. SEO straipsniai

SEO straipsnį rašiau apie Baltijos gintaro papuošalus, elektroniniai parduotuvei. Raktines frazes panaudojau. Kiekvienai raktiniai frazei padariau nuorodą į internetinę parduotuvę. SEO straipsnį įkėliau į duotus SEO straipsnių talpinimo portalus.

16 pamoka. Straipsniai ir jų rašymas bei kaip papulti į Delfį

Kol prisiruošiau parašyti straipsnį šiai pamokai, užtruko gan ilgai. Rašymas tai ne mano "arkliukas". Kiek prisimenu, tai jau nuo mokyklos laikų nesugebėdavai parašyti rašinio viena be kažkieno pagalbos. Todėl šį kartą maniau, kad šitos pamokos namų darbų niekaip nesugebėsiu atlikti. Bet vieną dieną nusprendžiau, kad negaliu ilgiau delsti, reikia pradėti rašyti. Pirmiausia, turėjau susigalvoti temą apie ką rašysiu. Rašyti straipsnį padėjo tema, kuri man įdomi ir apie kurią aš pati daug domiuosi. Pirmieji sakiniai rašėsi labai sunkiai, o paskui pradėjo mintys lietis savaime. Temą pasirinkau "Alergija maistui - gliutenas, laktozė, alergenai..." Mano pasirinkti portalai buvo: Delfi, 15min, Lrytas.

17 pamoka. Pranešimai spaudai

Ilgai galvojau, kokį pranešimą sukurtu spaudai. Ir dar vienas namų darbas, kur reikėjo parašyti tekstą pranešimui. Mane išgelbėjo mano pažįstama, kuri su savo dukra kaip tik tuo metu atidarė naują elektroninę natūralių maisto produktų parduotuvę. Pranešimą spaudai rašiau apie jos elektroninę parduotuvę ir jos siūlomus natūralius maisto produktus. Pranešimo spaudai apimtis nepilnas 4A formato Word lapas. Įkėliau vieną nuotrauką su elektroninės parduotuvės šūkiu ir produktais. 

18 pamoka. Apklausų reikšmė ir kūrimas

Apklausą kūriau apie Baltijos gintaro papuošalus elektroninei parduotuvei.  Apklausą kurti man buvo įdomu. Iš viso sukūriau 11 klausimų. Prie kai kurių klausymų pridėjau nuotraukas. Apklausai įkelti pasirinkau keletą lektorės duotų platformų.

19 pamoka. Logo kūrimas

Logotipą kūriau su lektorės rekomenduota programa. Panagrinėjau ir kitas duotas programas, jas perpratau.

20 pamoka. Video kūrimas SEO ataskaitoms, vebinarams

Šioje pamokoje sužinojau apie puikų įrankį video kurti ir sukūriau keletą testinių video. Taip pat išbandžiau testinį video parsisiųsti į Yuotube kanalą. Su Zoom programa buvau jau susipažinusi iš anksčiau.

21 pamoka. Yuotube kanalas

Dar viena pamoka ir dar vienas namų darbas primenantis smagų žaidimą. Yuotube kanalą pasirodo aš jau turėjau, pakako tik prisijungti prie Google paskyros. Sekantis žingsnis buvo trumpo video kūrimas su lektorės duota programa, kuriame trumpai pristačiau elektroninę parduotuvę ir keletą jos gaminių. Nors dirbti su duota programa nebuvo sudėtinga, tačiau tai užėmė vis tiek nemažai laiko. 

22 pamoka. Facebook, I dalis

Nors pati Facebook turiu jau seniai, bet iki šiol nebuvau gerai susipažinusi su visais nustatymais. Šios pamokos dėka išanalizavau savo paskyros Facebook nustatymus ir padariau keletą reikšmingų man pakeitimų.

23 pamoka. Facebook, II dalis

Jeigu atvirai, tai paskutiniu metu beveik nekeliu jokios informacijos į savo Facebook paskyrą. Labai dažnai kyla mintis išsitrinti savo Facebook profilį. Kas mane sulaiko nuo to žingsnio - tai daug grupių, kurias aš seku, kurios man patinka ir, kuriose randu daug naudingos informacijos. Šiems namų darbams sukūriau tik pasižaidimui (o gal ir ne, kas čia žino) Facebook puslapį, kadangi neturiu dar jokio rimto projekto. Profilio ir viršelio nuotraukas kūriau su duota maketavimo programa.

25 pamoka. Kiti socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai, kuriais naudojosi jau seniai yra šie: Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Telegramm. Po šios pamokos video susikūriau ir TikTok. 

26 pamoka. El. knygos kūrimas

El. knygą kūriau apie gintarą, jo istoriją, abdirbimą ir gaminius. Informacijos ieškojau internete. Žinoma pati labai norėjau paklausinėti žmones, kurie tuo užsiima, kaip vyksta gintaro apdirbimas iki kol jis tampa gaminiu. Deja dėl laiko stokos, teko tai atsisakyti. El. knygą kūriau su duota maketavimo programa. Šiaip visas kūrimo procesas buvo idomus.

Reziumė apie SEO mokymus

Šie šeši mėnesiai praėjo labai greitai. Visos pamokos buvo įdomios ir naudingos. Tikrai išmokau daug naujų dalykų, kuriuos tikiuosi panaudosiu ateityje. Labiausiai man patiko dirbti su maketavimo programa, rašyti naujienlaiškius, atlikti SEO auditą.

Dabar beliko paskutinis žingsnis, sutelkti drąsą ir pateikti save rinkai.

Tariu Evelina Jums didelį AČIŪ!