Kaip susikūrė SEO AKADEMIJA?

Nuotr. Evelina Biliūnaitė, metodikos autorė, lektorė ir SEO akademija įkūrėja.

Keletas faktų apie SEO AKADEMIJĄ: 

  • įsikūrė 2014 m. (dabar jau 7 intensyvios veiklos metai);
  • mokymų programų metodikų autorė, lektorė Evelina Biliūnaitė ("SEOMAMA/SEOMOM");
  • "SEO AKADEMIJA" prekinis ženklas registruotas LR Valstybiniame patentų biure ir yra įrašytas į Lietuvos Respublikos prekių ženklų registrą.

SEO AKADEMIJA - vieta, kur atskleidžiamos Google paslaptys

SEO - angl. Search Engine Optimization, liet. paieškos sistemų optimizavimas.


Mielieji, AČIŪ Jums, kad iš tiek daug interneto svetainių 21 amžiuje apsilankėte būtent SEO AKADEMIJA puslapyje. O SEO AKADEMIJOS gimimo istorija tikrai ypatinga.

Aš esu Evelina Biliūnaitė, dar kitaip vadinama "SEO MAMA"/"SEO MOM". Įsimylėjau internetą nuo tos akimirkos, kai tik jis atsirado mano akiratyje. Nors augau dar tais laikais, kai  nebuvo kompiuterio ir interneto, o rinką pasiekė dar tik pirmieji mobilūs "Philips" telefonai ir tai buvo, pamenu, mano pirmame kurse. Nors man buvo "prognozuota" lietuvių kalbos ar vokiečių kalbos mokytojos karjera arba dailininkės, tačiau viskas pasisuko į verslo studijų pusę ir Vilniaus Universitete Kauno humanitariniame fakultete pabaigiau Verslo administravimo ir vadybos bakalauro studijas. O prieš tai dar porą metų praleidau ekonomikos kolegijoje studijuodama įstaigų administravimą ir vadybą. 

Šiandien retas patiki, kad mokykloje buvau labai nedrąsi ir didžiausia laimė būdavo, kai manęs niekas, išskyrus draugus, nekalbindavo. Tačiau dar vaikystėje, paradoksas, nors buvau tyli, užsidariusi, turėjau susikūrusi savo tų laikų "Facebook'ą", t.y. kiekvieną dieną gaudavau tikrų apie 30-40 ranka rašytų laiškų ir tiek pat išsiųsdavau į įvairius Lietuvos miestus ir šalies kampelius bendraamžiams vaikams ir bendraminčiams. Tiesa, tai nebūdavo paprasti laiškai, juos mes išpuošdavome savo piešiniais, įvairiausiais lipdukais, keisdavomės į voką telpančiomis dovanomis: popieriukais nuo kramtomos gumos ir muzikos grupių plakatais. Komunikacija vyko ohoho, net dūmai rūko!

Evelina Biliūnaitė (iki 2018 10 mėn. - Tamulaitienė)

SEO AKADEMIJA įkūrėja, metodikos autorė ir lektorė

Apart SEOAKADEMIJA veiklos, Evelina yra paauglės mama, 6 augintinių šeimininkė; UAB Berklis direktorė, "SEO MAMA" skaitmeninės rinkodaros agentūros savininkė; Rašytojų akademijos, Širdies akademijos, Verslodara įkūrėja, metodikų autorė ir lektorė; Saviugdos knygelių "Širdies dienoraštis", "Rytojaus dienoraštis", "Mano stebuklingas rytas" autorė ir knygos "Slaptas 4 moterų dienoraštis" bendraautorė; "Inspire" ežurnalo įkūrėja ir vyr. redaktorė; Giluminio cirkuliacinio kvėpavimo (rebefingo) trenerė, buvo verslo klubo Kaune BNI Bokštas narė atsakinga už komunikacijos koordinavimą, taip pat Evelinai teko ragauti ir radijo vedėjos duonos.

"Niekada gyvenime nebūčiau patikėjusi, kad nedrąsi tylenė stos kalbėti prieš dideles auditorijas žmonių, o juo labiau - mokys žmones savo sukurtų metodikų ir dar apie internetą, nors augau be interneto ir be kompiuterio, o universitete to nemokė", - 

SEO specialistė "SEO MAMA"

SEO AKADEMIJOS įsikūrimo MAGIJA..

Savo atviru pasakojimu ankstyvosios priešistorės siekiu pagrįsti savo mėgstamą posakį, kad esu MAGIŠKA moteris, nes kitu atveju, neturiu jokio logiško paaiškinimo, kaip gimė vidinis žinojimas, kaip veikia pasaulinės paieškos sistemos (dabar Google, o tais laikais dar buvo "Altavista", "Yahoo" ir kt.). Tikrai žinau, kad gyvenu klausydama širdies balso, gyvenu, kaip iš SEL'o dainos pagal žodžius: "laužau standartus", tik niekada neįtariau, kad tas širdies balsas, augęs kaime ir nematęs kompiuterio, bus taip susidraugavęs su naujausiom informacinėm technologijom. Anksčiau mąsčiau, kad ilgametės savarankiškos kasdienės alternatyvios psichologijos studijos padeda jausti didesnę empatiją žmogui, tačiau dabar jau pradedu manyti, kad žmogaus jautrumas gali jausti empatiją ir paieškos sistemoms :) Šiandien ir savo studentams, bijantiems Google robotų pokyčių, visada kartoju: "Mąstyk taip, lyg būtum Google savininkas ir nepamiršk, kaip "savininkas" pagrindinio "Google" tikslo - kad informacijos ieškotojai internete (vartotojai internete) rastų informaciją per greičiausią įmanomą laiką, bet ne šiaip informaciją, o atitinkančią paieškos kriterijus (na, kad ieškodami batų, nerastumėte pirmiausia paieškos rezultatuose svetainių apie ratus :)), tai yra, liktų nesuklaidinti ir niekada tau nereikės bijoti dėl Google robotų pokyčių".

Visada žinojau, kad noriu turėti savo marketingo agentūrą, kad darbas manęs neturi varžyti nei kūrybos, nei darbo laiko ir grafiko prasme, nei pinigų prasme. Tačiau, kai pirmą kartą pamačiau internetą, įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio :) Suvokiau, kokios plačios atsiveria galimybės sėdint tiesiog vietoje. Taigi, teko šiek tiek patobulinti savo svajonę: teikiau ir tebeteikiu tiek tradicinio marketingo paslaugas "Berklis" agentūroje ir SEO paslaugas, interneto rinkodaros paslaugas "SEO MAMA" agentūroje. Taigi, visi mano tapymo kūrybiniai įgūdžiai, įgyti septynerius metus praleistame mokyklos dailės būrelyje, rado savo vietą teikiant SEO paslaugas - čia kūrybos reikia ir net labai, juk kiekvieno verslo interneto strategijoje sugalvoju kažką išskirtinio, kažką tokio, kas leidžia mano klientams tapti ne tik matomais internete, bet ir būti įdomiais bei išskirtiniais.

Ir štai jau artėja tas MAGIŠKAS MOMENTAS, kaip GIMĖ SEO AKADEMIJA:)

Vieną gražų 2014-ųjų pavasario rytą, man paskambino iš vienos savivaldybės žmogus, kuris pasakė, kad jam parekomendavo mane kitas žmogus iš Kauno savivaldybės, jog aš esu gera seo specialistė ir galėčiau 40-čiai turizmo verslo atstovų pravesti įdomius SEO kursus. Taigi, man teliko sukaupti drąsą ryžtis stoti prieš auditoriją, aprašyti savo SEO paslaugų darbo specifiką į metodiką ir pravesti dviejų dienų praktinius SEO mokymus. Negana to, man pasiūlė apsigyventi su dukra ir dviem auksaspalvėm retriverėm viešbuty ant ežero kranto, o po pirmosios SEO mokymų dienos paruošė iškilmingą puotą su tikrų tikriausiu koncertu ir sekančią dieną jau po visų SEO kursų, išleido su dovanomis. 

Ir kaip po viso to aš galėčiau dar kitaip pavadinti šiuos nuostabius sinchroninius įvykius, jeigu ne GYVENIMO MAGIJA? Sekantį mėnesį pabandžiau su savo SEO mokymų programa pasiskelbti tokį patį dviejų dienų SEO seminarą Vilniuje, sugužėjo vėl apie 40 verslininkų ir taip įsisuko kasmėnesiniai SEO akademijos SEO seminarai Vilniuje ir Kaune, vėliau viskas išaugo į online SEO mokymų vedimą, na o dar vėliau į nuotolinių SEO MOKYMŲ formatą.

"Iki tol, kol neapmokiau beveik 3000 žmonių SEO paslapčių buvau dėkinga Dievui už SEO specialistės profesiją, leidžiančią man laisvai dirbti iš namų ir augintis dukrą, būti su gyvūnais, gamtoje, miegoti kada noriu, dirbti kada noriu ir nesukti sau galvos dėl pinigų. Tačiau dabar esu dėkinga dar ir už kas kartą gautą padėką ar atsiliepimą, kaip dėka SEO SPECIALISTO (-ĖS) profesijos įgijimo SEO AKADEMIJOJE žmogaus gyvenimas pasikeitė iš esmės. Žinoma, į gerą", - Evelina Biliūnaitė/ "SEO MAMA"

Ir Tu svajoji tapti SEO specialistu (-e)?