Andriaus B. atsiliepimas apie SEO akademijos SEO specialistų mokymų kursą ir jo pritaikymą praktikoje

06/05/2021

Įstojau į SEO akademiją visiškai netikėtai ir net nežinodamas kur kišu nosį. Taip buvo nutikę ir su pirmąja mano specialybe "Laivavedyba", bet esu iš tų žmonių, kurie pradėję eina iki galo. Grįždavau iš jūros ir sukdavau galvą, ką čia man nuveikus, vietoje nenustygdavau ir darydavau visokius namų, lauko ar sodo darbus. Turėjau idėją ką nors išmokti ir turėti dar vieną profesiją, kuri būtų naudinga būnant namie ir galėčiau suderinti savo darbus, ką nors mokėti daryti savo rankom ir būti naudingas šeimai.

Vieną dieną žmona paklausė ar nenorėčiau pabandyti "SEO mokslų" (nei žmona, nei aš nieko nenutuokėm, kas tai). Pirmas video patraukė mano dėmesį https://youtu.be/CZ-E_K90Hcc, nes moteris šneka ir būtent taip kaip aš sakydavau dienų dienas, o ir žmona (nuolaidų medžiotoja) sako tik pažiūrėk, kokia akcija, greičiau registruokis, kol nepradingo! Taigi užsiregistravau ir bus matyti kaip čia gausis.

Svetainės ir e-shop kūrimas

Nuo vaikystės naudotis kompiuteriu nebuvo problema, savamoksliškai turėjau įgūdžių paruošti iš naujo kompiuterį darbui ar įdiegti kokias programas, bet niekad nebuvau pagalvojęs apie interneto svetainės kūrimą. Pirmos pamokos laukiau su nekantrumu, tad susikūriau Facebook paskyrą, prisijungiau prie mokymų grupės ir išstudijavau pirmą video medžiagą. Svetainės kūrimas be jokių programavimo žinių - ar tikrai taip įmanoma? Pasirodo, taip. Taigi, namų darbas sukurti išgalvotą ar tikrą svetainę. Namų darbus peržiūrėjus jau buvo vėlu, tad su šeima nuėjome miegoti, o atsigulus į lovą galva buvo pilna minčių, buvo maža panika "kam aš kursiu tą svetainę? Apie ką kurti tą svetainę?" maniau jau ties pirma pamoka man "šakės".

Pradėjęs SEO kursus paklausiau mokytojos patarimo ir pasigyriau savo Facebook paskyroje, kad įstojau į SEO akademiją. Žmonės pradėjo klausinėti kas tas SEO, net telefonu sulaukiau skambučių, kad plačiau papasakočiau apie mokymus. Vienas draugas paskambino ir iškart paklausė "jeigu dar neatsirado norinčių, tai kurk man svetainę, ai ir labas rytas". Darbus pradėjau nuo konkurentų profesionalių internetinių svetainių peržiūros. Tada pats dėliojau ir maketavau internetinę svetainę keletą dienų, vis atsiversdamas savo užrašus bei video medžiagą. Kelių dienų bėgyje jau gyriausi draugams ir siuntinėjau puslapio nuorodą: jūs tik pažiūrėkite, ką sukūriau - "this is my baby".

Rinkos raktinių žodžių tyrimas

Ši pamoka buvo gan aiški ir paprasta, mokymo medžiaga puikiai išdėstyta ir suprantama, buvau labai užsivedęs tobulinti savo el. svetainę ir dirbau vos tik gavęs minutėlę, bandžiau dirbti su vienu įrankiu. Kaip ir video medžiagoje buvo minėta, jog čia viena iš labiausiai atsinaujinančių pamokų dėl įrankių kaitos, tam tikrai galiu pritarti, įsitikinau ir savo kailiu. Taip galėjau tęsti tyrimą be apribojimų, kadangi svetainė buvo apie nuomojamus butus. Kai tema išsisėmė, pradėjau vardinti daiktus, kurie yra butuose ir atrodo išsunkiau maksimumą, ką galėjau. Sukategoravęs visus žodžius ir svarbias frazes laukiau sekančios pamokos.

Web tekstai

"Vot dabar tai prasidėjo" pagalvojau. Tiek daug informacijos gavau apie visokiausius psichologinius, emocinius žaidimus, apie kuriuos tik girdėjau, kad aukšto lygio visuomenės žmonės taiko mums, paprastiems žmogeliukams. Video medžiagą pritaikiau sau puikiai, viską ką išgirdau ir pamačiau sukėliau į sukurtą pagrindinio puslapio tekstą. Kituose svetainės puslapiuose tekstus išplėtojau informaciją patikslinau, pridėliojau linkų, kad žmones vedžiočiau iš puslapio į puslapį.

Taip pat panaudojau problemos strategiją, kad žmonės po ilgų kelionių jaučiasi pavargę ir štai sprendimas - atsipūsti pajūryje už priimtiną kainą, o ne pavargus važiuoti atgal į kokį Vilnių. Keliautojai ne visur laukiami su savo gyvūnais, tai mes mielai priimame ir jūsų augintinius. Prijungiau prie internetinio puslapio senai verslininko sukurtą, bet nebenaudojamą FB paskyrą (bent jau kolkas nenaudojama). Taip pat pagaliau galėjau pritaikyti raktinių žodžių tyrimo rezultatus, o berašant tekstus dar daugiau raktinių žodžių ieškoti pradėjau nors atrodė, kad viską ką galėjau surasti jau ankščiau radau.

Meta įrašai

Meta įrašų pamoką maniau, kad įvaldžiau greitai, kol nesulaukiau mokytojos komentarų. Nuo tada pastebėjau, jog ir prieš tai buvę ir kiti būsimi mano tekstai rašomi galininko linksnyje. Susiėmiau ir taisiau viską į vardininką. Kai tik jaučiausi pasitikintis savimi ir viskas gerai, atėjau iki puslapio "atsiliepimai" ir čia sustojau. Mokėjau rašyti meta įrašus su man skirtais raktažodžiais ir kas susiję su tekstu, kurį aš pats sukūriau kiekviename puslapyje. Puslapyje "atsiliepimai" buvo vien tik kitų žmonių komentarai, o tai man sukėlė keblumų parašyti meta įrašus. Vėl lengva panika, o ką dabar darysiu? Greitai gavau patarimų iš lektorės kaip išsisukti iš padėties ir nuo tada supratau, kad visada yra išeitis, tik reikia duoti sau šiek tiek laiko pasvarstymui ir neužsidaryti minčių dėžutėje, o pagalvoti iš kito kampo.

SEO auditas

Nuo šios pamokos greitai suradau dar vieną verslininką, pas kurį jau verslas klesti keletą metų. Ideali proga atlikti SEO auditą jo svetainei ir parodyti, ką būtų galima pakeisti ar patobulinti. Iš pirmos pamokos supratau ir stengiuosi įsikalti ir nemaišyti duotų kodų.  Kadangi analytic kodas jau egzistavo svetainėje, tai galėjau panagrinėti svetainės efektyvumą. Mane tai dar labiau motyvavo pagerinti svetainę ir parodyti, kad po mano darbų pasikeitė rodmenys.

Antroje SEO audito pamokos dalyje įtemptai analizavau visą informaciją, video medžiagą ir užsirašinėjau visus punktus, kad geriau įsisavinčiau ir nieko nepražiopsočiau. 

E-nuorodos

Tekstas lengvas ir trumpas. Bandžiau įkelti tekstą į visas nuorodas kurias gavau pamokos metu.

SEO marketingas

Visų pirmiausia, noriu paminėti, jog pamokoje duotas  maketavimo įrankis puikus ir vertingas dalykas, pradėjau naudoti jį tiek SEO projektams, tiek asmeniniams projektams. Patinka, kad galima juo naudotis ir kompiuteriu, ir mobiliuoju telefonu. Kadangi viskas video medžiagoje buvo parodyta, tai ilgai netrukus galėjau laisvai kurti maketus.

Skelbimų rašymui dėjau daug pastangų, kad man pavyktų tekstas, o ypač, jog viskas gautųsi vardininko linksnyje.  Pasirodo, jog čia man sekasi daug geriau nei sekėsi mokykloje ką nors parašyti. Mokykloje vos teigią pažymį gaudavau, o dabar jau skelbimų rašytojas.

Apie SEO marketingo veiksmų darbų kalendorių nebuvau net pagalvojęs. Tiesiog rašiau worde, kokius ir kam darbus padariau, taip pat tekstinius failus visus išsisaugojau. Bet kalendorius su atliktais darbais daug tikslesnė informacija. O kai pamačiau mokytojos įkeltą skelbimų lentą, supratau jog daugiau darbo bus įkelti tekstą nei jį parašyti. Gausybė vietų kur galima tai padaryti, tai sėdėjau ir dėliojau.

Pranešimas spaudai, el. knygos kūrimas

Čia aš buvau priverstas sustabdyti savo SEO mokslus ir išvykti į jūrą, bet grįžęs vėl kibau į mokslus pasiraitojęs rankoves. Pamačiau kas per namų darbas ir rankos nutįso. Vėl kiek rašyt reikės ir ne šiaip kokią e-nuorodą. Pasidomėjau ką naujo įmonė yra padariusi ir viską "skaniai" surašiau ant A4 formato lapo.

Prisiminęs maketavimo programėlės subtilybes ir el. knygos kūrimą, sugalvojau padaryti receptų knygutę, kuri vis dar kuriama. Įmonė turėjo profesionalę maisto fotosesiją dėl "wolt" paslaugos. Pridėjus šiek tiek teksto, gražių nuotraukų ir be abejo receptų, turėtų gautis puiki knygutė, kurioje galėsiu įkelti kitas, to paties savininko, įmonės reklamas.

SEO straipsniai

Video medžiaga mane nuteikė, kad viskas čia paprasta. Rašyti sekėsi daugi geriau nei pranešimą spaudai, tikėjausi gero įvertinimo. Bet vėl neatkreipiau dėmesio, kad pagrindinį raktažodį pasirinkau galininko linksnyje, tai ir tekstas gavosi galininke. Vėl sukti galvą kaip parašyti kitaip. Bet nėra to, ko negalima ištaisyti. Pasimokius iš savo klaidų SEO straipsnis pavyko.

Straipsniai

Nežinau ar čia man vienam taip, ar ir kitiems studentams toks pats jausmas, lyg nutirpo abi rankos ir nei bemoku, nei benoriu ką nors rašyti. Šią pamoką daug atidėliojau, problemų daug nesukursi su maitinimo įstaigom, kaip tik numalšinti žvėrišką alkį arba kaip sėdint namie gauti maisto. Skaičiau ir internete kokius straipsnius rašo apie valgyklas, turėjau interviu su direktoriumi, tai ir mūsų pokalbį įkėliau, pirmą kartą rašiau tokio pobūdžio rašto darbą, iš pirmo karto pasirodo nepavyko, tai bus proga stengtis ateityje.

Logo kūrimas, apklausos

Šios pamokos laukiau jau seniai, kaip ir mokslų pradžioje buvo minėta, jog nuotraukos irgi tekstas ir jas reikia tinkamai pavadinti, ir prieš naudojant uždėti permatomą logo, kad niekas nenaudotų mano nuotraukų savo tikslams. Logotipas taip pat papildoma prekės ženklo reklama. Kadangi įmonė jau turi prekinį ženklą, tai nebandžiau išrasti dviratį iš naujo. Sukūriau keletą jų pačių transperent logo nors jie ir negeriausios kokybės gavosi.

Apklausą sukūriau greitai. Apklausų rašymui naudojau tą pačią strategiją kaip ir rašydamas skelbimus. Parašiau kaip ir mokiausi. Pamoka buvo kaip atgaiva protui, nuslūgo spaudimas, jog nesikaups dar daugiau nepadarytų darbų. Galėjau šiek tiek labiau atsipūsti ir grįžti atgal prie straipsnio rašymo.

Facebook I, II dalys

Informacijos čia buvo tikrai daug, aš pats susikūriau Facebook paskyrą tik tada, kai pradėjau mokytis SEO akademijoje, tad daug dalykų Facebook pasaulyje man buvo vis dar nežinoma. Kas keisčiausia, klausiant patarimų iš kitų draugų ką nors apie grupes ar fanų puslapius, daugelis net neturi man ką atsakyti nors jau "gimė su Facebook". Labiausiai kas man suko galvą, kad neatskyriau gaunamos naudos iš fanų puslapio ir Facebook grupės. Dar kartą panagrinėjus pamoką suradau patarimų ir geros informacijos, kurią pritaikius sukūriau pirmajį fanų puslapį (pasibandymui), nes mano atstovaujama svetainė puikiai augina pardavimus per Facebook platformą.

Tinklaraščio kūrimas

Su šia pamoka vargti nereikėjo. Prisijungiau prie blog svetainės, atlikau tuos pačius žingsnius kaip pamokoje ir greitai patalpinau savo senąjį skelbimą į savo naują blog postą. Palandžiojau nustatymų skiltyje, pakoregavau savo profilį. Nebuvau tikras ar man reikia savo Facebook paskyroje dalintis, ar tiesiog duoti prisijungti įmonei prie blogo ir jiems patiems dalintis, bet nusprendžiau pasidalinti blogu pats.

Naujienlaiškiai

Užsiregistravau duotoje naujienlaiškių svetainėje ir išbandžiau naujienlaiškio programą, puikiai pavyko sukurti gražų naujienlaiškį.

Kiti soc. tinklai

Peržiūrėjęs kitų soc. tinklų video medžiagą iškart susikūriau paskyras TikTok, instagram, pinterest platformose. Pažiūrėjau keletą video, panagrinėjau nustatymus ir tiek. Na, telegram jau senokai naudoju dėl asmeninės informacijos saugumo, kadangi telefoninius skambučius ir žinutes daug sunkiau sekti nei viber ar messenger.

Youtube, video kūrimas

Nesakau, kad esu profesionalas, bet ši tema puikiai man žinoma. Jau nuo vaikystės kūriau ir talpinau video į Youtube. Dabar sugalvojau sukurti paskyra atstovaujamam verslui ir ten įkelti jų pačių turimų video, teisingai užvadintų ir su raktažodžiais. Tik kiek lėtokai sekasi su video gavimu iš įmonės darbuotojų.

Forumai

Komentatorius nesu, šiek tiek pažiūrėjus forumus gan sunku buvo surasti kaip kur nors įrašyti "pabandykite pavalgyti ten ir ten, visai skanus maistas". Bet panagrinėjus daugiau, parašius keletą pagrindinių raktažodžių su www nuoroda, manau susitvarkiau.

Google analytics

Su šia informacija jau susidorojau ankstesnėse pamokose, kai atlikinėjau SEO auditą, tada jau pasižiūrėjau svetainės lankomumą, kiek žmonių kada lankėsi ir visą kitą informacija, tada dar kartelį žvilgtelėjau į analytics kodą ir pastebėjau, jog klientai (nors nedideliais srautais), bet lanko puslapį iš įkeltų skelbimų ar e nuorodų, matosi, jog sistema veikia! Tiesiog reikia didesnio įdirbio.

Išvados

Manau, kad įmonėms reikalingi SEO specialistai taip pat kaip ir reikalingi buhalteriai. SEO specialistas padarys įmonę matomą ne tik pro mašinos langą, kai kur nors važinėji mieste, bet ir interneto platybėse sėdint namie. SEO darbas tampa ypač populiarus, nes atsiradus pandemijai žmonės vis dažniau apsipirkinėja internete ir be abejo visi pardavėjai nori būti pirmi. Atlikdamas praktines užduotis supratau, kad labiau reiktų susiimti ties Straipsniais ar pranešimais spaudai, reikia tobulinti tekstų rašymą. Mėgavausi kuriant svetainę, darant maketus ir netgi atliekant SEO auditą svetainei. Auditas monotoniškas darbas, bet kai pats pirmas mano auditas buvo paruoštas, tiek aš pats, tiek klientas stebėjosi gautais rezultatais. Taip pat puikiai pasinaudojau papildomomis programomis, tokiomis kaip tekstų taisymas ar plagijavimo tikrintojas. Mėgavausi gerai atlikęs užduotis ir susikaupdavau dar stipriau ties tomis temomis, kuriomis reikėjo dar labiau pasistengti.